Poznaj najczęstsze awarie kabiny prysznicowej!

Wybór odpowiedniej kabiny powinien być w pełni przemyślany. Warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd, ale przede wszystkim na kluczowe dla przyszłej wygody detale. Z powodu zbyt niskiej jakości elementów lub niepoprawnego użytkowania sprzętu mogą pojawić się różnego rodzaju usterki. Sprawdź, które z nich pojawiają się najczęściej i jak sobie z nimi poradzić.

nowoczesne rolki do kabin

Kłopotliwe przecieki w kabinie prysznicowej

To zdecydowanie jeden z najczęściej pojawiających się problemów. Przyczyn może być wiele, jednak zazwyczaj usterki te spowodowane są słabą jakością produktu lub nieprawidłowym użytkowaniem kabiny. Nawet niewielkie niedociągnięcia mogą w przyszłości przyczynić się do pojawienia poważnych usterek.

Niezwykle istotny będzie w tym przypadku prawidłowy montaż kabiny, dlatego najlepiej powierzyć go profesjonalistom. Nie bez znaczenia będzie również regularne czyszczenie i konserwacja kabiny. W tym celu należy używać jedynie sprawdzonych, przeznaczonych do tego celu środków. W przypadku pojawienia się pierwszych symptomów usterki najważniejsza będzie szybka reakcja. Dostępne w wielu sklepach części zamienne do kabiny prysznicowej pomogą rozwiązać problem. Bagatelizowanie początkowo niewielkich defektów może przerodzić się w nie tylko kłopotliwe, ale również kosztowne naprawy.

rolki do kabin natryskowych

Uszkodzone elementy eksploatacyjne

Rolki do kabiny prysznicowej są jednymi z najczęściej eksploatowanych elementów. Osadzający się na nich kamień oraz inne zabrudzenia mogą obniżyć ich funkcjonalność, co w efekcie może przyczynić się do powstania usterki. W tym przypadku konieczne będzie zainwestowanie w części do kabin, dzięki którym usuniesz usterkę. Najodpowiedniejsze będą rolki mimośrodowe. Ich montaż nie jest skomplikowany i każdy powinien sobie z tym zadaniem poradzić. Zazwyczaj rolka do kabiny i suwak do kabiny sprzedawane są w zestawach.

Po pewnym czasie wymiany będzie wymagać uszczelka do kabiny. Zastąpienie jej nowym egzemplarzem pozwoli zażegnać problem, jednak, by sytuacja się nie powtórzyła, warto dbać o regularne przemywanie tego rodzaju elementów. Uszczelka magnetyczna powinna być czyszczona bezpiecznymi dla tego rodzaju asortymentu środkami.

Wraz z biegiem czasu efektowny wygląd mogą stracić uchwyty do drzwi kabiny. Wymiana tego typu elementów zajmie kilka minut, a otrzymany niewielkim nakładem finansowym rezultat pozwoli podnieść standard wnętrza.

rolka do kabiny

Opadające drzwi kabiny prysznicowej

Podczas montażu kabiny prysznicowej nie można zapominać o prawidłowej regulacji drzwi. Jednak wraz z upływem czasu może dojść do ich opadania lub obluzowania. W celu rozwiązania problemu należy sprawdzić stan uszczelek, zawiasów lub rolek i zgodnie z potrzebą – dokręcić je lub poluzować. Jeśli samodzielne działania nie przyniosą pożądanego efektu, konieczne będzie skorzystanie z pomocy specjalisty.

Odpowiednio wyregulowane drzwi zapewnią komfort podczas użytkowana kabiny, a także wpłyną na przedłużenie żywotności uszczelek oraz rolek. Ogromne znaczenie będzie mieć w tym przypadku również sposób, w jaki kabina będzie użytkowana oraz czyszczona.

Szeroki wybór części do kabin znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Dzięki regularnie poszerzanej ofercie jesteśmy w stanie zaoferować wysokiej jakości elementy, dzięki którym Twoja kabina prysznicowa odzyska dawną sprawność. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości nasz doświadczony zespół postara się udzielić koniecznych wskazówek. Zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz niezbędne rolki, uchwyty lub uszczelki. Zapewniamy bezzwłoczną realizację zamówień.

Dodaj komentarz

12 − 8 =